Kako spriječiti psihičko nasilje među djecom, kako upozoriti i na one nevidljive, ali bolne oblike nasilja, kojima je cilj isključiti pojedino dijete ili grupu iz društva te kako i djecu i odrasle potaknuti na razmišljanje o tome, suosjećanje sa žrtvama i djelovanje – bila su to ključna pitanja kojima su se bavili članovi Mreže mladih savjetnika (MMS) Pravobraniteljice za djecu na sastanku održanom 26. svibnja 2015., u Zagrebu, u Maloj kući dječjih prava. Članovi Mreže su djeca i mladih iz osnovnih i srednjih škola iz svih dijelova Hrvatske koji u sklopu ovog projekta podržavaju pravobraniteljicu za djecu u njenom radu.
Sami članovi su izabrali stručnjake od kojih su željeli čuti više o tome kako mogu djelovati na smanjenje nasilja među vršnjacima i kako mogu pomoći onima koji su pretrpili nasilje. Među stručnjacima koji su govorili s članovima Mreže su bile i naše stručnjakinje iz programa Medijacija, voditeljica programa i trenerica medijacije Ana Karlović i trenerica medijacija Višnja Pavlović. One su upoznale članove Mreže tome kako se sama djeca i mladi već od nižih razreda osnovne škole i sama mogu uključiti u miroljubivo rješavanje sukoba među svojim vršnjacima – medijaciju.
Osim o medijaciji, članovi Mreže su mogli čuti o mogućnostima djelovanja u vezi s vršnjačkim nasiljem od strane predstavnice policije te Hrabrog telefona. Nakon razgovora sa stručnjacima mladi savjetnici su radili na donošenju plana aktivnosti za jačanje svijesti među djecom i odraslima i senzibiliziranje javnosti za ovo važno pitanje te se radujemo budućim rezultatima rada ovih mladih ljudi.