Ecopolis radionice: Glas mladih za održiviju i pravedniju budućnost

Podijeli

Kroz ožujak i travanj intenzivno smo radili s mladima na temama klimatske i socijalne pravde.

U sklopu projekta ECOALITY: mladi i lokalna zajednica za klimatsku i rodnu pravdu provodili smo ciklus radionica “Ecopolis radionice” s učenicama i učenicima zagrebačkih srednjih škola te s mladim predstavnicima udruga. Kroz ove radionice vodili smo mlade kroz proces osmišljavanja lokalne akcije koja će se suočiti s problemom kojeg su mladi smatrali najvažnijim, u kontekstu klimatske i rodne pravde. Od prometnih gužvi i besplatnog prijevoza, do razdvajanja otpada, nedostatka zelenih površina, hiperkonzumerizma i raznih drugih problema, mladi su na kreativne načine promišljali i organizirali se da nešto poduzmu.

Okupili smo ukupno 105 sudionica i sudionika. Radionice smo provodili s učenicima i učenicama iz Prve ekonomske škole, Privatne umjetničke gimnazije, Škole za medicinske sestre Vinogradska i Druge gimnazije te s mladima koji su aktivni u udrugama Ocean Znanja, Forum za održivi razvoj Zeleni prozor, DrONe – udruga za društveni razvoj i neformalno obrazovanje, Zelena akcija, BIOM i studentima:cama s Fakulteta političkih znanosti.

Na radionicama nam se pridružila Lana Pukanić iz Instituta za političku ekologiju, koja je mlade uvela u teme ekofeminizma. Učenicima i mladima su se na radionicama pridružili i predstavnici:ce iz Grada Zagreba iz Gradskog ureda za obrazovanje, sport i mlade koji su sudionicima pružili korisne uvide i podršku u razradi ideja.

Hvala svim školama, učenicima, studentima i mladima iz udruga koji su sudjelovali i pridonijeli ovom procesu promjene!

Ova web stranica zahtijeva kolačiće kako bi pružila sve mogućnosti. Korištenjem ove web stranice vi se slažete s pravilima njihove uporabe.