
Forum za slobodu odgoja je korisnik institucionalne podrške Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva za stabilizaciju i/ili razvoj udruge.
Forum za slobodu odgoja, u suradnji s partnerima iz Hrvatske, Slovenije, Srbije i Bosne i Hercegovine, započeo je provedbu međunarodnog projekta ARISE: Osnaživanje škola u rušenju barijera i izgradnji pravednih obrazovnih okruženja. Projekt je usmjeren na smanjivanje obrazovnih nejednakosti te jačanje ravnopravnosti i uključivosti u obrazovnim sustavima.
ARISE povezuje dvije provjerene prakse – podršku učenicima iz obitelji nižeg socio-ekonomskog statusa i razvoj inkluzivne školske kulture kroz osnaživanje ravnatelja, nastavnika i stručnih suradnika. Kroz edukacije, mentorstvo i suradnju, projekt će ojačati kapacitete škola za izradu i provedbu planova poboljšanja usmjerenih na jednakost i uključivost.
Projekt će trajati do 2028. godine i obuhvatit će:
Glavni cilj projekta:
Suočiti se s obrazovnim siromaštvom, poboljšati zadržavanje učenika u školama, njihovo postignuće i dobrobit, te promicati jednakost unutar obrazovnog sustava osnaživanjem školskih vodstava (učitelja i ravnatelja).
Pod-ciljevi
Aktivnosti:
Projekt ARISE uključuje niz aktivnosti koje će osnažiti škole i njihove timove:
Nositelj projekta je Network of Education Policy Centers (NEPC), a ukupna vrijednost iznosi 1,1 milijun eura. Projekt financijski podržava UniCredit Fondacija. U Hrvatskoj projekt provode Forum za slobodu odgoja i Pučko otvoreno učilište Korak po korak.
VODITELJ:ICA PROJEKTA:
TRAJANJE PROJEKTA:
PROVODITELJI:
Nositelj projekta: Network of Education Policy Centers (NEPC)
Partneri:
UZ PODRŠKU:
Forum za slobodu odgoja je korisnik institucionalne podrške Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva za stabilizaciju i/ili razvoj udruge.